Hálaadó ünnep Nagykároly-Kertvárosban
Vasárnap délelőtt a nagykárolyi Kálvin-központban hálát adott a kertvárosi gyülekezet az új kenyérért, ugyanakkor kifejezték köszönetüket az új templom építésében nyújtott segítségért a Svájci Keresztyén Magyar Munkavállalók Szövetsége és a budapesti Erdélyi Szövetség elöljáróinak.
Az ünnepi istentiszteleten Tonay István esperes hirdette Isten igéjét a Jn 6,11-15 igeszakasz alapján. A lelkipásztor az ötezer ember megvendégelésének történetén keresztül rávilágított arra, hogy hogyan fogadta a csodás módon megvendégelt sokaság Krisztus ajándékát. Feletette a kérdést: a mai ember kinek tekinti Jézust és mit vár tőle. Ha Jézust az önfeláldozásért, az értünk vállalt szenvedéséért, az Ő irántunk ekképpen kinyilvánított szeretetéért szeretjük, akkor gyökeres változást fog megérni egész életünk. Megtanulunk hálát adni a kevésért is, azért is, amit sokszor azelőtt lebecsültünk, és azért is, amiben eddig sokszor nem vettük észre Istenünk ajándékát, jelenlétét. Így válik az ember elégedetté, legyen szó termékeny vagy terméketlen esztendőkről, esőről vagy aszályról, jó egészségről vagy betegségről, gazdagságról vagy szegénységről.
Az igehirdetést követően a meghívott vendégeknek adta át a szót az esperes. Bácsfainé dr. Hévízi Józsa, a budapesti Erdélyi Szövetség elnöke a Károlyi család humánus tetteit méltatta, majd elmondta: „erre a példára hagyatkozva lehet ma is építeni a közösséget, az emberséget, a szociális munkát, az itt élők megmaradását.” Nagykároly népe büszke lehet ezekre a hagyományaira. A megmaradáshoz pedig erőt a hitből lehet meríteni. „Védelmezőnk a templom, a templomi közösség” – hangsúlyozta dr. Hévízi Józsa. Ígéretet tett arra, hogy a nagykárolyiak a jövőben is számíthatnak az Erdélyi Szövetség segítségére.
B. Szabó Péter, a Svájci Keresztyén Magyar Munkavállalók Szövetségének a titkára, aki Felvidékről elszármazott politikai menekültként egész életét és munkásságát a 15 millió magyar egyesítésére áldozta fel, kiemelte: ennek a csodálatos új templomnak a titka elsősorban az összefogás. Az összefogás bizonyságtétele ez az épületkomplexum. „Amikor elindul az okos ötlet, azt követnie kell a bátor tettnek és Isten segítségül hívásának. Így lesz az ötlet megvalósítható” – mutatott rá B. Szabó Péter. Elmondta: a Kárpát-medencébe mindig úgy jön haza, mint a magyarság Kárpát-hazájába, melyben elindult a magyar nemzet egy szellemi egységbe való tömörítése. Ez pedig meglátása szerint előbb-utóbb a bátor tettekkel és az Isten segedelmével valósággá lesz.
Tolnay István esperes a gyülekezet nevében köszönetét fejezte ki azért a segítségért, amit tőlük kaptak és amit általuk sikerült ebbe a templomba fizikai értelemben is beleépíteni. A budapesti Erdélyi Szövetségnek és a svájci gyűjtőkörútnak a templomtetőt köszönheti a kertvárosi református közösség – mondta el a lelkész.
Hozzászólás