Home Együtt keresik az élet nagy kérdéseire a válaszokat

Együtt keresik az élet nagy kérdéseire a válaszokat

Együtt keresik az élet nagy kérdéseire a válaszokat

Ezen a héten zajlik a Nagykárolyi Református Egyházmegye ifjúsági tábora. Szatmár megye különböző településéről 85 tinédzser érkezett a Bihar megyei Hármaspatakra, hogy együtt keressék az élet nagy kérdéseire a válaszokat.

A tábor idei központi gondolatát az élet öt alapkérdése ihlette: az élet értelme, a vágyak vonzása, az identitás, a megelégedés és a reménység. Ezeket a témákat dolgozzák fel előadások, kiscsoportos beszélgetések, áhítatok és közös programok segítségével.

Az előadásokon többek között Bán Alpár, Vékony Roland, Mike Pál, Visky István és Oláh Krisztián hasznos gondolatait hallgathatják meg a résztvevők, míg az áhítatokon Tolnay István, Csürös Róbert, Pataki Levente, Bencze Kádár Orsolya és Bogdán Szabolcs János igehirdetései nyújtanak lelki feltöltődést. A Királyhágómelléki Református Egyházkerület Ifjúsági Szövetségének munkáját hétfő délután Ádám Zsolt ifjúsági lelklész mutatta be a táborozóknak.

A fiataloknak lehetőségük adódik a közös éneklésre, kicsoportos beszélgetésekre, szabadtéri játékokra, filmnézésre, sportolásra, Quiz vetélkedőre és imasétára. Csütörtök este pedig a jó hangulatról az ákosi The One Way ifjúsági zenekar dicsőítő énekei gondoskodnak.

A programok levezetésében Gál Krisztián Rudolf főszervezőnek Balogh Enikő, Bencze-Kádár Bertold és Orsolya, Bíró Kitti Odett, Bors Hajnalka, Csürös Róbert és Orsolya, Erdős Csaba, Gál Lídia, Krizbai Árpád, Nagy Róbert és Melinda, Pap Dénes Zsolt, Tolnay István és Adrien, Vajda Szabolcs és Újlaki Vivien segítenek. A táborba érkeztek fiatalok Ákosról, Bogdándról, Dobráról, Érendrédről, Érkőrösről, Érszakácsiból, Irinyből, Kaplonyból, Leléből, Magyarcsaholyból, Nagykároly-Kertvárosból, Piskoltról, Szilágyszérből és Tasnádszarvadról.

A tábor célja, hogy a fiatalok ne csak jól érezzék magukat, hanem hitükben is megerősödjenek, közösségben fejlődjenek és később aktív tagjai lehessenek saját gyülekezeteiknek. „Ha nem foglalkozunk az ifisekkel, akkor később nem lesznek felnőttek a gyülekezetben. Mindenképp szükségesek ezek a programok. Szeretnénk tanítani a fiatalokat. Szeretnénk őket Istenhez vezetni, hogy hozzá vonzódjanak. Ezt nem lehet túl korán elkezdeni. Az év során egyházmegyei ifinapot, ifitábort, ifjúsági csendesnapot és bibliaismereti vetélkedőt szervezünk számukra. Szinte minden évszakra jut egy-egy program, amelyre minden gyülekezet ifiseit várjuk. Jó az, hogy ilyen alkalmakkor találkozhatnak egymással, és másokkal is megismerkedhetnek” – fogalmazott Gál Krisztián Rudolf ifjúsági előadó.  

A tábor fő támogatója a Nagykárolyi Református Egyházmegye, de több gyülekezet is hozzájárult az eseményhez alapanyagokkal, eszközökkel vagy anyagi támogatással. A szervezők ezúton is hálás köszönetet mondanak minden jó szándékú támogatónak.

Bejegyzés: Sebestyén

Hozzászólás

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük