Home Családi nap volt Nagykárolyban

Családi nap volt Nagykárolyban

Családi nap volt Nagykárolyban

Baráti beszélgetésektől és gyermekzsivajtól volt hangos szombat délelőtt a nagykárolyi esperesi hivatal, ahova az egyházmegye lelkészei és azok családjai gyűltek össze. A lelkészek és hitveseik tartalmas előadást hallgathattak és beszélhettek meg az egyházi szolgálat XXI. századi kihívásairól, miközben a kisebb gyermekek felhőtlenül tölthették idejüket a közeli CSI-GO játszóházban, a nagyobbak pedig a régi kertvárosi parókia udvarán fociztak.

Az egyházmegye lelkészei 2017-től minden évben össze szoktak gyűlni családi napra. Ezek az alkalmak a Reformáció 500 évében indultak el és már hagyománnyá váltak. „Én hiszek abban, hogyha csak egy maroknyian is vagyunk itt, akkor is jön az áldás Istentől. Ő nem azt nézi, amit mi emberek sokszor nézünk, hanem azt, hogy mi van a szívünk és a lelkünk mélyén. Ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az Ő nevében, Ő ott van közöttük ” – összegezte gondolatait Tolnay István esperes.

Nagy György, a Mátészalka-kertvárosi Református Egyházközség lelkipásztora, a családinap előadója megkérdezte a jelen levő lelkészektől, hogy mi az az örökség, érték, melyeket Isten adott és fontosak számukra. Sok különböző felelet hangzott el. Az előadó kiemelte: fontos értékünk az épített örökség, a magyarságunk, a családunk, ám a lelkészek arra vannak elhívva, hogy a gyülekezetekben ébredés legyen, lelki életet tudjanak élni a hívek. Törekedni kell annak megtapasztalására, hogy az emberek hitre jussanak, maguktól jöjjenek a templomba, szolgáljanak, segítsenek. Nagy kérdés ma az egyházban, hogy jönnek-e, fejlődnek-e, lelkileg növekednek-e, szolgálnak-e, tesznek-e bizonyságot a gyülekezet tagjai? Az egyházat számtalan erodáló hatások érik, melyek között elhangzott a temetések számának sokasága, a városra és külföldre való migráció, az értékválság. Mindezek ellenére meg kell találni azokat az értékeket, melyek életet hoznak az egyházba. A lelkészeknek nem árt néha önvizsgálatot tartani, hogy időközben nem lettek-e túl „paposak”. Ugyanakkor azon is el kell gondolkodni, hogy valóban fontos létkérdésekkel foglalkoznak-e igehirdetéseik során, vagy olyan megszokott keresztyén témáik vannak, melyek a ma emberének egyáltalán nem kívánatosak. A lelkészekre ránehezedő számos feladat között újra és újra szem előtt kell tartani, hogy mibe éri meg befektetni, mi a legnagyobb érték.

A különösen érdekes interaktív előadás Balogh Enikő misszió előadó imádságával és közös ebéddel zárult. Ezúton fejezzük ki köszönetünket Csizma Tündének, aki ingyenesen biztosította a lelkészek gyermekei számára a CSI-GO játszóház használatát.

Bejegyzés: Sebestyén

Hozzászólás

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük