Táboroznak a gyermekek
A gyermekek bibliaismeretének gyarapítására és a református egyház részletes megismertetésére fektetik a hangsúlyt a hét során Hadadon megtartott keresztyén gyermektáborban. A hatodik alkalommal megszervezésre kerülő táborban a Nagykárolyi Református Egyházmegye 17 gyülekezetéből vesz részt 80 gyermek, akik közül 13-an helybeliek. A tábort a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatta.
Változatos programokkal várták az idén is a 0-VI. osztályos gyermekeket a tábor szervezői. Előadásokon, bibliaórákon, kézműves foglalkozásokon, tudáspróbákon és szabadtéri játékokon vehetnek részt a gyermekek, akik Bogdándról, Börvelyből, Domahidáról, Érendrédről, Gencsről, Hadadról, Hadadnádsdról, Irinyből, Kismajtényból, Krasznamihályfalváról, Magyarcsaholyból, Magyargéresről, Leléből, Nagykároly-Kertvárosból, Szaniszlóról, Szatmárnémetiből, Szilágypérből és Szilágyszérről érkeztek. A táborózókkal lelkipásztorok és feleségeik, valamint teológusok foglalkoznak: Balogh Enikő, Balla Árpád és Erika, Bencze-Kádár Bertold, Módi Attila és Irma, Tolnay István és Adrien, Erdei Márk, Ivanov Annamária és Kovács Esbeta. A játékok levezetésében két lelkipásztor is részt vállalt: Pakulár István és Zsákay Norbert. Igemagyarázatos szolgálatot vállalt: Módi Attila, Tatár János, Tőtös Beáta és Tolnay István. Szerda délután Sályi Panna és kézműves csapata tartott foglalkozást a táborozó gyermekeknek.
„Ez a tábor a gyermekekről szól. Gyermekeket hívunk egy közösségbe. Ma mondták el a gyermekek a közös csoportfoglalkozáson, hogy milyen jó volt otthonról a számítógép mellől eljönni. Milyen jó itt játszani és focizni. Beszélgetni azokról a kérdésekről, amiket a csoportvezetők feltesznek. Mindenképp abban rejlik ennek a tábornak a különlegessége, hogy a gyermekek közösségre találnak itt. A hét témája a János evangéliumában olvasható igeszakasz: „Szeretsz-e engem?” Jézus Péter apostoltól kérdezi ezt. A gyermekeknek útmutatást adunk arra, hogy hogyan válhatunk a 21. században Jézus tanítványává. Jézus tanítványaként hogyan tudok szeretni, megbocsátani és más emberré lenni. Erre a témára építjük fel a csoportos foglalkozást. E köré csoportosulnak az énekek, a kézműves foglalkozások és a játékok is. A tábor egyedisége a keresztyén jellegében rejlik. Itt az életre készítjük fel a gyermekeket. Mivel már az idén elkezdődtek a reformáció 500 éves évfordulójának programjai, ezért alapos részletességgel igyekszünk feldolgozni a gyermekeknek a reformációt is. Az idén Luther Mártonnak és Kálvin Jánosnak az életútját és munkásságát mutatjuk be. Ezek által kívánunk feleletet adni arra, hogy mit jelent református gyermeknek lenni. Ugyanakkor arra is választ adunk, hogy most református gyermekként mit jelent a megújulás. Mert ahogyan akkor, úgy ma is szükség van a hitbeli megújulásra. A táborban vannak olyan gyermekek, akik már a negyedik alkalommal jöttek vissza. Azt tapasztaljuk, hogy a gyermekek visszavágynak ide. Vannak újak is, akik azért jönnek, mert pozitív véleményeket hallanak a táborról. Minden évben azt érezzük, hogy hatalmas az érdeklődés a tábor iránt. Hiszem, hogy ezt nemcsak azt teszi, hogy ez az egyik legolcsóbb táborozási lehetőség, hanem az is, hogy érdekesek a foglalkozások, és a tábornak van egy teljesen más tartalma, ami máshol nincs meg. Ezt a tartalmat pedig Isten igéje adja, és az Ő köztünk való jelenléte”- mondta Balogh Enikő kismajtényi lelkésznő, a tábor főszervezője.
Hozzászólás