Gyermeknapot tartottak Érszakácsiban
Ötödik alkalommal szerveztek gyermeknapot a Nagykárolyi Református Egyházmegye vallásórásai számára, melynek helyszíne ezúttal az érszakácsi kultúrotthon volt. Mivel az idei az imádság éve egyházunkban, ezért a gyermeknap is e téma köré épült.
Számos gyülekezetből érkeztek gyermekek, hogy június 27-én lelki közösségben legyenek más települések vallásórásaival, bibliai történetekről tanuljanak, együtt énekeljenek és sokat játszanak. Voltak Ákosról, Bogdándról, Dobráról, Érendrédről, Érszentkirályról, Hadadnádasdról, Kaplonyból, Kismajtényból, Krasznamihályfalváról, Leléből, Magyargéresről, Nagykároly-Kertvárosból, Pelekesziből, Piskoltról, Szilágypérből, Szilágyszérből, Tasnádról, Tasnádszarvadról és természetesen a helyi gyülekezetből, Érszakácsiból.
Csürös Róbert katekétikai előadónak a program megszervezésében az egyházmegye lelkészei segítettek. Igei gondolatokat Tolnay István esperes fogalmazott meg, vallásórát Szabó Ildikó vallástanár tartott. A katekétikai előadó az idei témaválasztás kapcsán elmondta, hogy az imádság nemcsak egy leírt szöveg, nemcsak vasárnap a templomban hangzik el, vagy jobb esetben otthon étkezés előtt vagy után, illetve lefekvés előtt. Az imádság élő kapcsolat Isten és ember között. „A mai vallásórai tanítás során megtanulhatták a gyermekek, hogy különböző imatípusok vannak, és hogy hányféleképpen lehet megszólítani Istent, valamint mennyi mindent lehet elmondani neki. Célunk volt, hogy az imádságot közelebb vigyük hozzájuk, hogy megérezzék: Isten és ember között egy nagyon személyes kapcsolat is kialakulhat. Ez egy fontos közösségi alkalom a gyermekeknek, mert ilyenkor találkoznak egymással az egyházmegye különböző szegleteiből. Ezáltal is erősödik bennük, hogy az egyház élő közösség. Fontos, hogy megérezzék, ők is hozzátartoznak ahhoz a nagy családhoz, amit egyháznak hívunk” – fogalmazott a lelkész.
Az esemény megszervezését támogatta a Nagykárolyi Református Egyházmegye, ifj. Balla Imre polgármester adományozta az ebédhez a húst, Csontos Andrea kürtőskalácsot készített ajándékba, Didi István presbiter kenyeret adományozott, néhány gyülekezeti tag pénzbeli támogatással járult hozzá a programhoz, a Piskolti Református Egyházközség pedig 50 kg burgonyát ajánlott fel. Köszönet illeti Szilágyi Gyöngyi érszakácsi lelkésznőt az esemény megszervezéséért, valamint a nőszövetség tagjait és a presbitereket példás áldozatvállalásukért.
Számos gyülekezetből érkeztek gyermekek, hogy június 27-én lelki közösségben legyenek más települések vallásórásaival, bibliai történetekről tanuljanak, együtt énekeljenek és sokat játszanak. Voltak Ákosról, Bogdándról, Dobráról, Érendrédről, Érszentkirályról, Hadadnádasdról, Kaplonyból, Kismajtényból, Krasznamihályfalváról, Leléből, Magyargéresről, Nagykároly-Kertvárosból, Pelekesziből, Piskoltról, Szilágypérből, Szilágyszérből, Tasnádról, Tasnádszarvadról és természetesen a helyi gyülekezetből, Érszakácsiból.
Csürös Róbert katekétikai előadónak a program megszervezésében az egyházmegye lelkészei segítettek. Igei gondolatokat Tolnay István esperes fogalmazott meg, vallásórát Szabó Ildikó vallástanár tartott. A katekétikai előadó az idei témaválasztás kapcsán elmondta, hogy az imádság nemcsak egy leírt szöveg, nemcsak vasárnap a templomban hangzik el, vagy jobb esetben otthon étkezés előtt vagy után, illetve lefekvés előtt. Az imádság élő kapcsolat Isten és ember között. „A mai vallásórai tanítás során megtanulhatták a gyermekek, hogy különböző imatípusok vannak, és hogy hányféleképpen lehet megszólítani Istent, valamint mennyi mindent lehet elmondani neki. Célunk volt, hogy az imádságot közelebb vigyük hozzájuk, hogy megérezzék: Isten és ember között egy nagyon személyes kapcsolat is kialakulhat. Ez egy fontos közösségi alkalom a gyermekeknek, mert ilyenkor találkoznak egymással az egyházmegye különböző szegleteiből. Ezáltal is erősödik bennük, hogy az egyház élő közösség. Fontos, hogy megérezzék, ők is hozzátartoznak ahhoz a nagy családhoz, amit egyháznak hívunk” – fogalmazott a lelkész.
Az esemény megszervezését támogatta a Nagykárolyi Református Egyházmegye, ifj. Balla Imre polgármester adományozta az ebédhez a húst, Csontos Andrea kürtőskalácsot készített ajándékba, Didi István presbiter kenyeret adományozott, néhány gyülekezeti tag pénzbeli támogatással járult hozzá a programhoz, a Piskolti Református Egyházközség pedig 50 kg burgonyát ajánlott fel. Köszönet illeti Szilágyi Gyöngyi érszakácsi lelkésznőt az esemény megszervezéséért, valamint a nőszövetség tagjait és a presbitereket példás áldozatvállalásukért.
A gyermeknapon 19 gyülekezetből 144 vallásórás vett részt. Rajtuk kívül sok felnőtt is jelen volt, akik az esemény megszervezésében, a gyermekek kísérésében vagy éppen a vendéglátásban segítettek. A gyermeknap közös ebéddel zárult.